На вершине
advertisement  
     
На вершине
Мультфильмы
Природа
Предметы
Первоисточники
Слоганы
Абстрактные
Графика-бу
Графика-му
Графика-кря
Графика-хря
Неподвижные
Движущиеся
Открытки
Ирак
Эскизы
Комментарии
Фольклор
Искусство цвета
Тайны
живописи

Як пiдiбрати ступiнь обсмажування зерен кави, що впливаe? Чи просто брати середню?


Кава для кавоварки в зернах може бути будь-якої обсмажування: світлою, середньою, темною – питання смаку. Насправді градацій більше:

  - Світла обсмажування: Скандинавська (200-210 ° C), Американська або Сіті / Сіті + (City Roast, температура обсмажування 210-215 ° C). Дозволяє розкрити нюанси смаку, оскільки максимально зберігає кислинку. В Україні її не особливо популярна, а дарма. Зустрічаються присмаки трав, злакові, спеції. Скандинавська обсмажування для еспресо підходить, звісно, гірше. Та й у принципі, світла обсмажування в еспресо-машині дає дуже багато кислоти. Зате для альтернативних способів заварювання – саме те.

  - Середня обсмажування: Фулл Сіті (Full City, 220 ° C), Фулл Сіті плюс (Full City +, 225 ° C). Найпоширеніша, типова для еспресо. Рекомендую починати проби саме з неї. Якщо захочеться більше фортеці, гіркоти, насиченості – переходьте на наступний щабель. Якщо шукаєте нові грані смаку – спробуйте світлу обсмажування.

  - Темна обсмажування: Віденська або Континентальна (230 ° C), Французька (240 ° C), Італійська (245 ° C), Іспанська (250 ° C). Гіркий аромат із карамельними нотками, кислинка зникає. У міру підвищення температури ситуація посилюється. В основному в цій групі застосовується Віденська обсмажування (що характерно поширена в Італії). Іспанська обсмажування (вона ж Кубинська) – це вугілля. Італійська – майже вугілля. Останні типи обсмажування практично не зустрічаються ні в Іспанії, ні в Італії, ні на Кубі, сприймайте це просто як назви. Навіть Віденська дозволяє повністю позбутися кислинки і додати шляхетної паленості з дуже довгим післясмаком. Кава темної обсмажування може бути маслянистою, лисніти. Але водночас звертайте увагу на цінову категорію, адже засмажити до напівсмерті погане зерно – найкращий спосіб замаскувати його посередні смакові характеристики.

Обсмажування, як і сам сорт кави, є одним із найважливіших факторів при виборі зерна під свій смак та спосіб приготування. Для альтернативних способів заварювання в загальному випадку не підходить темна обсмажування, для еспресо світла. Це не означає, що такі комбінації не можна використовувати, просто результат на любителя.

Простий приклад: візьмемо цю натурально оброблену Бразилію від Tasty Coffee. Така бразильська арабіка, загалом, належить до розряду некислих. Але Тейсті обсмажує її під фільтр, тобто світло. У результаті маємо досить виражену кислинку в еспресо навіть на самих "хижа в гіркуватість» кофемашинах, якими є автомати Delonghi. І виробник правильно пише, що цей сорт у них саме «для фільтра" – це саме через профіль обсмажування.
 Наша компанія, Українська кавова компанія ЛТД, пропонує акції та знижки на каву в зернах , до 30%,

Головне – свіжість!
Насправді всі відтінки смаку конкретних сортів, типів, видів актуальні лише у разі свіжообсмаженої кави. У світі фахівців вважається, що кава найкраще вживати не далі 2,5 тижнів після обсмажування. Два місяць – крайній термін, після чого зерна втрачають більшість смакових особливостей і починають перетворюватися на середньостатистичні прогірклі сухарі. Після півроку зерна можна сміливо викидати.

Але професіонали люди у чомусь фанатичні. Для простого споживача можна описати приблизно таку схему:
 - Ідеал – 2-3 тижні після обсмажування
 - Відмінно – до місяця
 - Цілком добре – до 2 місяців
 - Допустимо – до 3-4 місяців
- До року – пити можна, але сподіватися розрізнити якісь нотки чи відтінки – безглуздо.
- Далі покупка будь-якої кави дорожча за умовний "Жокей" абсолютно позбавлена якогось розумного сенсу – викидання грошей.

Яка кава для кавоварки підходить найкраще, еспресо-суміші?
Практично в кожній інструкції до еспресо-машини, що автоматичної, що ріжковій кавоварці, можна знайти попередження або рекомендацію від виробника використовувати лише спеціальні еспресо-суміші.

І справді, у продажу практично кожен бренд має відповідні сорти з приставкою «еспресо». Але це зовсім не означає, що інші зерна для кавоварок не підходять.

Це виключно захист виробника "від дурня", щоб ви точно не використовували ароматизовані, карамелізовані та інші модифіковані зерна, які можуть завдати шкоди обладнанню. Насправді можна використовувати не тільки еспресо-суміші, а будь-які зерна (але, звичайно, неароматизовані тощо).

Еспресо-суміші різних брендів, як правило, відрізняються від «не еспресо сумішей» того ж виробника лише підбором в середньому придатних для будь-якого любителя класичного еспресо параметрів: співвідношення арабіка/робуста, обсмажування. У варіанті меленої кави ще важливий помел, там він спеціально підібраний для еспресо кавоварок.

Але за фактом відповідь на запитання «яка кава для кавоварки краще підходить» зводиться до смакових уподобань і свіжості, про що писав вище.

Вернуться

© 2003-2011 advertisement